
V1XL Mouse pad
July 31, 2024
V500Pro RGB
July 31, 2024V50S RGB
| Feature | Specification |
|---|---|
| Connectivity | Wired USB |
| Operating system | Windows XP, Vista, 7, 8, 10, 11 |
| Keyboard layout | US |
| Keys | 104 full-size mechanical keys |
| Switches | Outemu Blue |
| Anti-ghosting | N-key rollover |
| Backlighting | RGB, 18 lighting modes |
| Brightness adjustment | Yes |
| Multimedia keys | 12 dedicated multimedia keys |
| Water-resistant | Spill-proof |
| Cable length | 1.8m |
| Dimensions | 442 x 133 x 39 mm |
₨ 6,600 Original price was: ₨ 6,600.₨ 6,490Current price is: ₨ 6,490.
2 in stock
Product additions
Aboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fuariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit.
Fresh Perspective
The V50S RGB Backlit Multimedia Gaming Keyboard (US BLACK) is engineered for superior gaming performance and versatility. Featuring vibrant adjustable backlighting, this keyboard enhances your gaming ambiance while ensuring visibility in low-light conditions. The dedicated scroll wheel for volume control provides quick and precise audio adjustments.
Backlighting
RGB, 18 lighting modes
Water-resistant
Spill-proof
Connectivity
Wired USB
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 125 × 25 cm |
| Brand | Rappo |
| Color | Black |
| Screen size | 50", 55", 60", 70" |
Related products
-
MotherBoard
Rated 5.00 out of 5₨ 100 – ₨ 180Price range: ₨ 100 through ₨ 180Primis integer etiam tincidunt erat cursus. Consectetur pharetra quam cubilia vestibulum vitae penatibus mattis. Convallis nisi leo volutpat ut consectetur tortor accumsan auctor eget. Aliquam laoreet ornare urna habitasse quisque ut mauris.
-
RAPOO N200 Optical mouse
The Rapoo N200 Optical Mouse offers high-definition tracking with a 1600 DPI sensor, ensuring smooth and precise cursor control. Its full-size, ambidextrous design caters to both left and right-handed users, providing comfort and ease of use for all. Measuring 112mm in length, 61mm in width, and 37mm in height, it fits well in the hand.
- Full-size design
- Ambidextrous design
- High resolution 1600 DPI sensor
- 3 buttons including 2D non-slip scroll wheel
- No driver or setup needed
₨ 1,100Original price was: ₨ 1,100.₨ 920Current price is: ₨ 920. -
MotherBoard
Rated 5.00 out of 5₨ 118 – ₨ 180Price range: ₨ 118 through ₨ 180Hendrerit habitant velit sagittis elit vulputate placerat per letius pede. Ligula nulla sem tincidunt natoque tristique nunc fermentum tempor auctor nam dapibus. Augue sapien praesent et magna ultricies nam cras urna himenaeos eleifend phasellus. Posuere per egestas platea himenaeos scelerisque mi fusce.









Reviews
There are no reviews yet.